Skrýt reklamu

rýžová dieta na 36 dní

Informace o dietách, které jsou nejznámější a které Vám zabírají? Přidejte i Vy svůj komentář!

Moderátoři: Zkušební moderátoři, Moderátoři

rýžová dieta na 36 dní

Příspěvekod Návštěvník » sob kvě 05, 2012 9:24 pm

rýžová dieta na 36 dní

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !


Návštěvník
 

Re: rýžová dieta na 36 dní

Příspěvekod podpora » ned kvě 27, 2012 4:18 am

Kúra s vařenou celozrnnou rýží je vhodná pro detoxikaci a ozdravení celého organismu, což má přímý pozitivní vliv i na duševní stav, psychiku a omlazení.

Její absolvování nám také pomůže osvobodit se od závislosti na škodlivých stravovacích návycích a potravinách, co se nám dosud, navzdory snaze, nemuselo vždy dařit. Pak je důležité, abychom tuto chuťovou závislost opět lehkomyslně nerozvíjelo.

Myšlenka obilím léčit chronické nemoci a rakovinu, není nová. Ve staré Číně na léčení těchto chorob používali vařený ječmen, někdy též spolu s vodními kaštany.

Známá německá autorka knih o přírodní léčbě a stravování: Lisa Mar ve své knize "Gesunde mit Reis" doporučuje rýžovou dietu s celozrnnou rýží na detoxikaci organismu, při léčení žaludečně-střevních a žlučníková-jaterních chorob, při srdečně-cévních obtížích a při poruchách látkové výměny, artróze, revmatismu a pakostnici.

Rovněž při nedostatečnosti ledvin, vysokém krevním tlaku, poškozeních kůže a nehtů a při vypadávání vlasů.

Celozrnná rýže natural obsahuje z obilovin nejhodnotnější bílkoviny, málo tuků, asi 73 procent uhlohydrátů, vitaminy B1, B2, B3 az minerálních látek malé množství sodíku, ale hodně draslíku, fosforu a křemíku. Má značný obsah kyseliny glukuronové, která se v těle s pomocí enzymu glukuronidázy, váže s cizorodými, nesnadno rozložitelných jedovatými látkami, které je pak tělo schopno vyloučit a zbavit se jejich. Celozrnná rýže je pro obsah velkého množství cenných látek zvlášť vhodná pro redukční dietu.

Významný učitel tradiční medicíny a filosofie Dálného východu: Zeané Lao Shin, který je zakladatelem jednoho směru makrobiotiky v Rakousku, s úspěchem zavedl rýžovou kúru, a pomohl tak mnoha lidem vyléčit se z chronických nemocí, jako rakovina, lupénka, alergií a podobně. Pocházel z Rakouska a vystudoval v klášterech v Číně av Japonsku, kde měl později i svůj taoistický klášter.

Tato kúra sestává ze čtyř částí. (4x9dní)

Každá trvá 9 dní, čili dohromady si musíme naplánovat minimálně 36 dnů tohoto stravovacího režimu (což je vlastně 1 / 10 roku).

Nejlepší je zařadit jej do postního období od Popeleční středy do Velikonoc, nebo i do Adventu před Vánocemi. Další vhodné období jsou podzimní rovnodennost a letní slunovrat. Vždy se však snažíme začátek kúry sladit se začátkem II. nebo IV. fáze měsíce, t. j. když měsíc tvoří přesný půlkruh buď při dorůstáním nebo ubývání.

Výhodou kúry je, že nehledáme a můžeme se 3 x denně dosyta najíst příslušné, když si na ni zvykneme, velmi chutné stravy. Nepřejídat se však, protože by to snižovalo a narušovalo léčebné účinky této kúry. V žádném případě však nepoužíváme při kúře bílou rýži, která má 3 až 7 ráz méně různých minerálních látek, vitamínů a vlákniny, protože kúra s takovou rýží by byla nejen neúčinná, ale mohla by mít na naše zdraví i škodlivé následky.

Pozoruhodné na této kúře je, že navzdory své překvapivý účinnosti je bezpečná iv případě jejího náhlého a nekontrolovaného přerušení, když nedochází k negativním zdravotním následkům, co se například nedá říci o léčebném hladovění. Ve srovnání s hladověním, při srovnatelných účincích, je to však metoda vcelku pohodlná a příjemná.

Když je někdo závislý na kávě nebo cigaretách, nejvhodnější je jejich samozřejmě během kúry úplně vynechat. Na druhé straně je však lepší vypít jednu kávu, nebo vykouřit nějakou cigaretu a dělat kúru, jak tuto kúru kvůli tomu vůbec nezačít. Avšak třeba říci, že prognóza, že zvládneme kúru bez vyloučení kávy je dost malá a také to neprospívá detoxikaci a regeneraci organismu, což se může zase projevit při pomalejším odbourávání usazenin, a tedy i nadváhy.

I. fáze:


Celozrnná rýže bez soli a tuku. Trvá prvních 9 dnů, když jíme vařenou celozrnnou rýži (která se nazývá i hnědá, neloupaná, loupaná nebo rýže natural a je to vlastně nebroušený rýže), která bývá dlouhozrnná nebo kulatá.

Pokud nejsme na tuto rýži zvyklí, můžeme začít kúru s rýží dlouhozrnnou, která je po uvaření obvykle měkčí a po pár dnech přejít na kulatou rýži, která je trochu houževnatější, ale chutnější.

Rýži večer dva-třikrát propláchneme, scedíme a namočíme v dvojnásobném množství vody. Ráno ji přivedeme do varu, zeslábne a vaříme ji v téže vodě, v níž byla namočená, na zcela slabém plameni, zásadně přikrytou co nejtěsnější poklicí, dokud se téměř veškerá voda nevstřebá. Lepší je, když používáme těžší litinový nebo keramický hrnec, případně se doporučuje celozrnnou rýži vařit iv tlakovém hrnci. Důležité je, že ji v této fázi vaříme zcela bez soli a tuku, navzdory čemuž není bez chuti a má oproti bílé, broušené rýži vlastní lahodnou oříškovou chuť. Pak ji promícháme a dáme pod peřinu, kde ji necháme ještě dojít půl hodiny až hodinu. Rýži si můžeme uvařit najednou i na celý den.

Jíme přiměřené množství (ne více, než kolik nám chutná) 3 x denně, ale když nemáme chuť můžeme některé jídlo, nejlépe večeři, i vynechat.

Důležité je jíst pomalu, v duševní pohodě as potěšením, důkladně rozžvýkat a proslinit každé sousto, abychom vytěžili z rýže maximum. Jedno sousto rozžvýkat 40 ráz považuje za standard. Při léčení vážnějších, hlavně střevních poruch, může být zvýšeno až na 200 ráz. Při jezení nečteme a nedíváme televizi, ale soustředíme se na jídlo. Kdybychom se chtěli vyléčit z vážnějších nemocí, bylo by vhodné pořídit si celozrnnou rýži biologicky vypěstoval, resp. ekologickou buď v Maďarsku, Rakousku, nebo v Německu.

Během kúry pijeme dobrou vodu, bylinkové neslazené čaje, které můžeme aplikovat i cíleně, čaj Bancha(Banca), zelený čaj nebo minerální vodu, která obměňujeme. Pijeme nalačno nejpozději 10 min. před jídlem nebo těsně po jídle. Nepijeme v době kdy žaludek tráví, což může být při této kúře asi během 3 hodin po najedení. Chybou by zde bylo například i pití vody s citronovou šťávou nebo vinného střiku, protože by se narušila regenerace jater, a tím uzdravování s ní spojených nemocí.

V tomto období, kolem 2. až 6. dne, se mohou objevit různé subjektivní obtíží jako malátnost, únava, bolesti hlavy, deprese a další, které jsou nepříjemné a jsou následkem uvolňování nahromaděných toxinů v organismu do krve. Velmi zde pomáhá pohyb a aktivita na čerstvém vzduchu, na co nezapomínáme během celé kúry, dále sauna, ráno horká sprcha, následovaná studenou sprchou, při studené sprše POSTUP 3 x od špičky levé nohy přes celé tělo a končíme zase špičkou pravé nohy. Ráno nám náladu může značně vylepšit také objemný klystýr, resp. výplach tlustého střeva teplou převařenou vodou nebo heřmánkovým čajem či jiným vhodným nálevem za pomoci irigátoru. Toto můžeme opakovat několik dnů za sebou, nebo si dát udělat výplach tlustého střeva odborně např.: V Ústavu lékařské kosmetiky v Praze. Velmi vhodné během celé kúry jsou cvičení, které čistí a otevírají energetické dráhy a energetizuje tělo, jako je jóga, tai-či, meditace nebo modlitba a podobně. Čtení povznášející literatury, když jsme obzvlášť citliví a chápaví pro duchovní, filosofické a mravní problémy, je také podporou.

Celý proces kúry se však usnadňuje a získává na účinnosti, když začínáme kúru na začátku II. nebo IV. fáze měsíce.

V této fázi výrazně ztrácíme na hmotnosti, protože se tělo čistí, regeneruje a odbourávají se nemocné a méně hodnotné buňky a tkáně a můžeme zhubnout až 15%. Během celé kúry se úbytek hmotnosti pohybuje od 5% do 25%, což záleží na stupni zanesení organismu, nadváhy a naší tělesné aktivity. Přitom i po ukončení kúry, u toho, kdo měl nadváhu, se dosažená přirozená váha udrží, pokud dlouhodobě neděláme nějaké stravovací excesy, protože v organismu dochází k úpravě a přestavbě celého metabolismu.

Jazyk se obvykle potáhne bílým povlakem, který je vhodné odstranit oškrábáním malou lžičkou směrem dolů pak doprava a doleva, mezi čímž si ústa vyplachujeme vodou.

II. fáze:


Celozrnná rýže s tepelně upravovanou zeleninou. Trvá dalších 9 dnů.

Rýži můžeme již vařit s přidáním špetky mořské soli, případně ten, kdo až tak nemají rádi rýži, může ji vařit s stroužkem pokrájeného česneku a dochutit například majoránkou. Jako přílohu začínáme podávat asi 25% zeleniny, kterou buď vaříme v páře nebo ve slané vodě, případně dusíme s malým množstvím vody, nebo ji můžeme péct v troubě. Tuto zeleninu již můžeme připravovat s malým množstvím mořské soli, avšak úplně bez oleje.

Nejvhodnější zelenina je:

Zelí, mrkev, cibule, dále petržel, celer, kedlubny, různé druhy tykví, okurky, červená řepa, pórek, ředkvička, květák, kapusta, brokolice, chřest, v malém poměru lze také k zelenině přidávat mladé zelená fazolky, hrášek a sladké kukuřičky. Velmi potřebná je i zelená, listová zelenina, kterou blanšírujeme, to znamená krátce spaříme horkou slanou vodou, povaříme v páře, nebo ji můžeme nakrájenou, krátce před dovařením, přimíchat k ostatní připravované zelenině.

Nevhodné jsou v této fázi rajčata, která by se měla normálně jíst jen syrová, kdy jsou silně zásadotvorné, což je příznivé, avšak po uvaření se stávají příliš kyselinotvorné, takže jejich dušené používáme jen zřídka. Nevhodné jsou také houby, které během celé kúry nepoužíváme, výjimku tvoří jen japonské houby shitake, které můžeme od druhé fáze používat dušené v omezeném množství.

Zeleninu střídáme buď jednotlivě nebo v kombinaci jen několik málo druhů.

Nejlepší je zeleninu si připravit ke každému jídlu vždy čerstvou a vařit ji jen krátce, 3 až 10 minut, podle druhu zeleniny. Ráno se doporučuje konzumovat spíše zeleninu listovou, včetně zelí, kapusty, na oběd spíše hlízový, nadzemní zeleninu a na večeři zase kořenovou zeleninu. Avšak jsou i jiné přístupy jako například

Duhová dieta:

1)- Na snídani červenou, oranžovou a žlutou zeleninu
2)- Na oběd žlutou, zelenou a modrou zeleninu
3)- Na večeři modrou, indigovou, fialovou, bílou a žlutou zeleninu, přičemž se řídíme zabarvením povrchu zeleniny

Někomu může dělat potíže jíst tepelně upravovanou zeleninu, protože v minulosti získal odpor k vyvaření zelenině z polévky. Avšak zde volíme takovou přípravu, aby nedocházelo k vyluhování minerálů a vitamínů ze zeleniny, které jsou podstatné, aby naše tělo bylo zdravé, kompaktní a pevné. Proto zkusíme nasucho, bez oleje osmahneme jemně nakrájenou cibulku, mrkev a zelí, pak podlít trochou vody, trošku osolit, krátce podusit a zamíchat do rýže na způsob rizota. Avšak v této fázi, a vůbec v dalších fázích rýžové kúry, je naprosto v pořádku, když dané množství tepelně upravované zeleniny zkonzumujeme ve formě zeleninových polévek mírně osolené mořskou solí, soľčankou, nebo zakončených přidáním kávové lžičky rozředěné sójové pasty miso. Polévku připravujeme čirou, tedy zahuštění moukou a podobně. Snažíme se však nepřekračovat 25% množství zeleniny, protože by nás to mohlo vyvést z rovnováhy, kterou zajišťuje převaha rýže, a už vůbec ne občas zcela nahrazovat rýži zeleninou, abychom zachovali léčivé účinky kúry, kde klíčovou roli hraje právě rýže. Nejlépe však je, když na toto množství zeleniny v druhé fázi postupně nabíhá. V tomto období většinou odezní mnohé projevené subjektivní zdravotní potíže zvláště u lidí tělesně výrazně aktivních, kteří se mohou cítit velmi dobře, plní energie, duševně výkonní.

Byla by však škoda, kdyby v návalu nadšení a výrazného zlepšení zdravotního stavu porušily nebo zkrátili dietu, a tím znemožnily trvalé odstranění zdravotních problémů. U většiny lidí je však zcela normální, že během celé kúry pociťují jak tělesný, tak i duševní útlum. Také v této fázi, při léčení vážnějších nemocí, bychom měli konzumovat biologicky vypěstoval zeleninu, to znamená nehnojenú umělými hnojivy a Neošetřované chemickými přípravky.

III. fáze:


Předchozí stravovací režim plus luštěniny. V nadcházejícím třetím 9-denním období začínáme dosavadní stravu obohacovat přidáváním asi 10 až 20% různých druhů vařených luštěnin, jejichž množství však nepřekračujeme.

Střídáme luštěniny, jako:

Fazole, hrách, čočka, sója, bob, cizrna, které jsou v kombinaci s rýží zdrojem plnohodnotných bílkovin pro náš organismus. Snad nejhodnotnější a velmi chutná.

Je sója, která obsahuje až 2 x tolik bílkovin jako maso, které jsou rovněž plnohodnotné. Obecně platí zásada, že luštěniny propláchneme, namočíme na 6 až 12 hodin, podle velikosti, a vaříme je v téže vodě bez soli až do měkka. Se solí by se vařily velmi dlouho, nebo by se vůbec neuvarili. Je dobré přidávat koření, které usnadňuje jejich vaření a trávení, jako kmín, fenykl, anýz, bazalku, případně mořské řasy, nejlépe kombu. Při sóji však vodu po namočení slijeme a vaříme ji v čerstvé vodě, nejlépe v tlakovém hrnci 3 / 4 hodiny. Bez tlakového hrnce by měla namočená sója vařit až 3 hodiny, aby se uvařila doměkka a aby se deaktivoval inhibitor enzymu tripsínu, který zabraňuje vlastně strávení její bílkovin.

Třeba dát však pozor, protože při delším vaření sója začíná opět tvrdnout. Luštěniny po uvaření mírně osolíme mořskou solí, nebo pokapeme dobrou sojovou omáčkou.

Jedině bob tvoří výjimku, protože se vaří hned v osolené vodě.

Kdo je naprosto zdravý, může si dovolit od druhé poloviny tohoto období, jako zákusek, 10 kusů pražených arašídů, nebo 5 jader opražených mandlí.



Rýže, vařená zelenina, luštěniny plus syrová zelenina.

V tomto posledním 9-denním období začínáme přidávat k dosavadní stravě syrovou zeleninu, jemně nakrájenou nebo nastrouhanou, také používáme nebo zajídám syrové listy zelené listové zeleniny. Zeleninu však nejčastěji připravujeme jako různé zeleninové saláty. Později můžeme přidávat samostatně nebo i k salátům na okyselení mléčné kysané nesterilizovaná zeleninu, známou též jako Pickles (čti: pikls), např. kysané zelí. Takže pak náš talíř tvoří: 55% rýže, k tomu asi 20% tepelně upravené zeleniny, 15% luštěnin a 10% syrové zeleniny.

Jedním z důvodů, proč až zde zařazujeme syrovou zeleninu je ten, že podle orientální medicíny, naší játrech, která když není v pořádku, v procesu léčení nedělá dobře nic syrové, tedy nejen ovoce, ale ani syrová zelenina. A játra máme postiženou skoro všichni vzhledem k divoké kombinace potravy, které bývají v současnosti konzumovat a také proto, že jíme soustavně něco mezi jídly, když máme ještě plný žaludek, co všechno způsobuje v trávicím traktu kvašení a tvorbu toxinů, které musí játra neutralizovat. Také pití alkoholu játrech velmi neprospívá, alkohol se však tvoří při trávení i sám, pokud kombinujeme jídlo s cukrem, slazených nápojů a ovocem, co způsobuje kvašení.


Naposledy oživil Anonymous v ned kvě 27, 2012 4:18 am
Jsme tu pro Vás, neváhejte se zeptat
podpora
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned úno 12, 2012 9:48 pm


Zpět na Druhy diet

 


  • Může Vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron